W ostatnim czasie hulajnogi elektryczne zyskały wielu entuzjastów. To bardzo szybki i może sprawny sposób poruszania się po mieście, niemniej bardzo niebezpieczny tak dla prowadzącego jak i osób będących w polu rażenia tego "wozidełka". Korzystający z tych urządzeń muszą pamiętać, że nie są zwolnieni z przestrzegania przepisów ruchu drogowego, które nareszcie precyzyjnie określają zasady poruszania się nimi.

Kalendarzowe lato niestety już za nami, nadchodzi jesień a z nią mgły, deszcze, szybko zapadający zmrok. Początek jesieni to moment, kiedy musimy przestawić się na zupełnie inną technikę jazdy. Jednocześnie ten początek jest szczególnie zdradliwy, bo wciąż nam się wydaje, że warunki w porównaniu z latem jeszcze tak bardzo się nie zmieniły, bo bywają jeszcze słoneczne dni, bo nie pada jeszcze tak dużo, bo nie jest jeszcze tak zimno.

Wiele osób z niepełnosprawnością prowadzi aktywne życie i regularnie pokonuje drogę do pracy, szkoły, lekarza czy sklepu. Osoby te posiadają w ruchu drogowym szczególne prawa, z czego wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy. Dla wielu osób niepełnosprawnych  transport indywidualny jest jedynym rozwiązaniem dla realizacji integracji zawodowej oraz społecznej, szczególnie w miejscowościach gdzie komunikacja zbiorowa jest słabo rozwinięta lub nie funkcjonuje wcale.

Aż 390 posłów zagłosowało za wprowadzeniem nowego, znacznie ostrzejszego taryfikatora mandatów. Rewolucja dla kierowców ma nastąpić już 1 stycznia 2022 r. Zmieni się nie tylko stawka mandatów, ale też liczba punktów karnych za przewinienie. Łatwej, więc będzie można stracić prawo jazdy.