Uprzejmie informujemy, iż w związku z planowaną dostawą nowych pojazdów egzaminacyjnych w miesiącu grudniu 2022 r. egzaminy na kat. B w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu prowadzone będą jednocześnie na samochodach Suzuki Baleno i Skoda Fabia.

zdjęcie suzuki baleno

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu informuje o planowanej na drugą połowę roku 2020 wymianie pojazdów do egzaminowania na kategorię B prawa jazdy.

W odpowiedzi na pismo z dnia 20.12.2017r. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu informuje, że z dniem 03.01.2018r. wycofuje egzaminowanie kursantów na posiadanych jeszcze samochodach Mitsubishi Colt. Dalsze eksploatowanie tych samochodów wiązałoby się z poddaniem ich gruntownym i kosztownym remontom, co ekonomicznie nie jest uzasadnione.

Miejsce usytuowania elementów do wskazania podczas egzaminu pod pokrywą komory silnika Suzuki Baleno

Od dnia 11 października 2016 r. w Biurze Obsługi Klienta Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz oddziale w Nowym Targu istnieje możliwość wyboru pojazdu egzaminacyjnego pomiędzy Mitsubishi Colt a Suzuki Baleno dla osób ustalających egzamin po dniu 17 października 2016 r.

Posiadając prawo jazdy kategorii B z kodem 96 możesz kierować:

·  pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5t (z wyjątkiem autobusu i motocykla);
·  pojazdem samochodowym wymienionym powyżej wraz z przyczepą lekką (czyli taką, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg),
·  zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 4,25 t składającym się z pojazdu samochodowego wymienionego powyżej (z wyjątkiem autobusu i motocykla) i przyczepy innej niż lekka,