W dniach 4-6 czerwca 2019 roku w małopolskich Mikluszowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Do walk stanęło 17 drużyn z całej Polski reprezentujących szkoły podstawowe w dwóch grupach wiekowych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie. Część konkurencji, między innymi jazdę rowerem po torze sprawnościowym organizatorzy przeprowadzili w Kopalni Soli w Bochni, natomiast konkurencja - jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego została rozegrana w Mikluszowicach.  Podczas turnieju uczestnicy rozwiązywali również testy z przepisów ruchu drogowego oraz przystąpili do konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

W klasyfikacji I grupy wiekowej (10-12 lat) zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czarnej (woj. podkarpackie), natomiast w drugiej grupie wiekowej (pozostali uczniowie) Szkoła Podstawowa we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie).

Podczas wręczania nagród zwycięzcom i finalistom, obecny na uroczystości Pan Marek Pławiak - Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu serdecznie gratulował wysokiego poziomu wiedzy jaki w tym roku reprezentowali wszyscy zawodnicy.