W imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego zapraszam na Święto Małopolski 2024 - ogólnodostępną IMPREZĘ PLENEROWĄ, która odbędzie się 9. czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie (start godz. 12:00).

W tym roku czeka na Was program, w którym każdy - niezależnie od wieku - znajdzie coś dla siebie. Kliknij i zobacz nasz spot:

W dniach 22-23 kwietnia 2024 tradycyjnie już odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. Uczniowie grup młodszych i starszych rozwiązywali testy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielali  pierwszej pomocy i jeździli na rowerach.

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę nam wszystkim, aby zmartwychwstały Jezus dał nam siłę do pokonywania trudności, a pusty grób niech będzie dla nas symbolem wiary, nadziei i miłości! Niech te świąteczne dni będą dla nas czasem prawdziwie radosnego i rodzinnego świętowania! Niech radosne Alleluja wybrzmi w naszych sercach i będzie nową siłą na kolejne dni!

W dniu 21 marca 2024 r. – Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zorganizowali „odblaskowy” Pierwszy Dzień Wiosny. Funkcjonariusze sądeckiej drogówki oraz przedstawiciele Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, wręczali kierowcom i przechodniom odblaskowe opaski
i zawieszki, a najmłodszym odblaskowe kamizelki. Przypominali wszystkim, że podczas nadchodzących wiosennych spacerów zawsze trzeba pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zakładać elementy odblaskowe.