Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku nasz Ośrodek wspiera akcję „MOTOMIKOŁAJE”. Wspólnie przypominamy o przepisach, organizujemy konkursy i fundujemy drobne nagrody dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Wraz ze zmotoryzowanymi pomocnikami świętego Mikołaja zachęcamy do ostrożności na drodze i do noszenia odblasków.

 

Kolejny raz świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości. Droga do niej trwała 123 lata i okupiona była ogromnym poświęceniem. Wielu naszych Rodaków oddało życie w walce o wolną Rzeczpospolitą. Cieszmy się i doceniajmy to, że Polska jest wolna i suwerenna.

W dniu 18 października, w odpowiedzi na prośbę Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamionce Wielkiej gościliśmy uczniów najstarszych klas  z tej szkoły. Młodzi ludzie zostali przywitani przez Pana Marka Pławiaka - Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, wraz z opiekunami wysłuchali krótkiej prelekcji poświęconej zdarzeniom drogowym.

Jak co roku w działania prowadzone w ramach obchodów Europejskich Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego włączył się Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Celem tego projektu jest przede wszystkim podniesienie świadomości zagrożeń na jakie narażeni są wszyscy uczestnicy ruchu drogowego.