Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu zaprasza po raz kolejny na  Dzień Otwarty, który odbędzie się 13 czerwca 2019 r. w godzinach 9.30 – 15.30. W tym dniu przyszli kierowcy będą mogli bezpłatnie zapoznać się z zasadami egzaminu praktycznego, poznać tajniki Pracowni Psychologicznej w której bada się kandydatów na kierowców. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zaznajomienia się z działaniem alkogogli – urządzenia pokazującego jak wygląda rzeczywistość pod wpływem alkoholu.


Zapraszamy grupy zorganizowane – klasy z nauczycielem – oraz wcześniej zgłoszone osoby indywidualne począwszy od godziny 9.30  - pierwsza grupa do 14.30 ostatnia grupa/.


Dla uczestników przygotowano:

  1. Prezentację materiałów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  2. Możliwość sprawdzenia swojej sprawności psychomotorycznej na urządzeniach do profesjonalnego badania kandydatów na kierowców w Pracowni Psychologicznej.
  3. Eksperymentalne zajęcia z alkogoglami – co widzi i czuje pijany kierowca.
  4. Próbny egzamin teoretyczny – sala egzaminacyjna,
  5. Pokaz zadań egzaminacyjnych na placu manewrowym – kat. A i B – pokazy o godzinie 12.30, 13.30, 14.30.
  6. Pokaz pojazdów egzaminacyjnych – samochód, motocykl, symulator zderzeń – parking przed budynkiem MORD.
  7. Pokaz pojazdów policyjnych z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Inspekcji Transportu Drogowego oraz wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Biegonicach – parking przed budynkiem MORD.
  8. Mobilne miasteczko ruchu drogowego – dla najmłodszych.
  9. Wszyscy będą mogli usiąść za kierownicą 12 kołowej, koncertowej ciężarówki Renault Magnum 440 Dxi - piosenkarza folk polo – KORDIANA.

Udział poszczególnych grup prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 18 449 08 80, zgłoszenia telefoniczne przyjmowane będą do dnia 12.06.2019 r. - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!