Informujemy iż od dnia 5 czerwca 2017r Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz oddział terenowy w Nowym Targu uruchomi usługę rezerwacji terminów egzaminów przez Internet. Szczegółowa instrukcja obsługi znajduje się poniżej.

Aby zapisać się na egzamin przez internet na samochodzie OSK bądź osoby zdającej min. 2 dni przed egzaminem trzeba dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty wynikające z zasad zdawania egzaminu na prawo jazdy na pojazdach OSK - szczegóły na stronie internetowej http://www.mord.pl/index.php/egzaminowanie/egzamin-praktyczny/186-zadady-zdawania-egzainu-na-prawo-jazdy-na-pojazdach-osk . Dokumenty mogą zostać dostarczone przez osobę egzaminowaną bądź instruktora lub Kierownika OSK - w tym przypadku nie wymaga się pełnomocnictwa.

 

Żeby zapisać się na egzamin na prawo jazdy nie trzeba już stać w długiej kolejce w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego. Wystarczy skorzystać ze strony internetowej i całość procedury wykonać przez Internet.

 

Online można zapisać się na dowolną część egzamin na prawo jazdy.

Z usługi mogą korzystać jedynie osoby posiadające konto w serwisie info-car.pl Przed przystąpieniem do rezerwacji egzaminu, należy kliknąć przycisk „Zaloguj” znajdujący się w prawym górnym rogu witryny. Następnie otworzy się strona logowania, gdzie należy wpisać swój adres e-mail oraz hasło.

Jeżeli użytkownik nie posiada jeszcze konta w serwisie, wówczas będzie musiał je utworzyć. W tym celu należy kliknąć na czerwony przycisk „utwórz konto”, który znajduje się powyżej okna logowania. Tworzenie konta jest bezpłatne i zupełnie bezproblemowe, tworzy się je podobnie jak np. konto w serwisach społecznościach. Podać należy imię, nazwisko, adres e-mail, wybrane przez siebie hasło do logowania, a także wyrazić zgodę w wymaganych miejscach. Po wykonaniu tych wszystkich czynności należy kliknąć na przycisk zarejestruj się. Na podany wcześniej adres e-mail zostanie dostarczona wiadomość z linkiem aktywującym konto. Należy wejść w tę wiadomość i kliknąć link, wówczas nastąpi aktywacja konta. Po aktywacji należy, wpisać dane w okno logowania i kliknąć czerwony przycisk „zaloguj się”.

Tworzenie konta w serwisie.

Po kliknięciu w baner z prawej strony naszego www (baner dostępny od 5 czerwca 2017r), otworzy się karta z ewentualną listą dotychczasowych rezerwacji, a także możliwością uzyskania nowej rezerwacji. W tym celu należy kliknąć na czerwony napis: „egzamin na prawo jazdy – rezerwacja terminu”.

Rezerwacja nowego terminu.

Następnie otworzy się karta informująca o wymaganych danych potrzebnych do realizacji usługi, jakie użytkownik powinien przygotować przed przystąpieniem do rezerwacji egzaminu online. Oprócz tego na karcie znajdują się ważne informacje dotyczące płatności i dostępności usługi. Po zaznajomieniu się z wszystkimi informacjami, a także po przygotowaniu danych takich jak numer profilu kandydata na kierowcę (PKK) i numeru PESEL, należy kliknąć na czerwony przycisk „rezerwuj termin”.

Najważniejsze informacje na temat rezerwacji egzaminu online.

W tym momencie użytkownikowi pokaże się karta z mapą ośrodków WORD, gdzie usługa jest dostępna. Wybrać należy MORD Nowy Sącz lub oddział w Nowym Targu z listy dostępnych. Ośrodek egzaminacyjny można wybrać bezpośrednio klikając na mapie w „pinezkę” oznaczającą wybrane miasto lub skorzystać z prostej wyszukiwarki umieszczonej nad mapą i dopiero wówczas kliknąć na wybrany WORD. Po kliknięciu na pinezkę wyświetli się okienko na mapie, gdzie należy potwierdzić wybór, klikając na przycisk „wybierz ten”.


W następnej kolejności użytkownik wybiera kategorię prawa jazdy , o którą się ubiega. Na tym etapie można wybrać każdą kategorię, ale rezerwacja będzie mogła być sfinalizowana tylko dla kategorii, dla której dana osoba ukończyła szkolenie. W tym celu należy kliknąć na kategorię oznaczoną odpowiednim symbolem.

Lista kategorii.

Po wybraniu kategorii, na ekranie pojawi się kalendarz z wolnymi terminami wybranymi do rezerwacji przez Internet. Niebieskie rubryki w kalendarzu oznaczają, że w danym dniu są dostępne wolne terminy dla wybranej kategorii. W celu dokonania rezerwacji należy wybrać dogodny dzień klikając na niebieskie pole w kalendarzu.

Kalendarz wolnych terminów.

Na ekranie pojawi się lista egzaminów dostępnych w wybranym dniu z podziałem na poszczególne godziny i rodzaje egzaminów (teoria, praktyka). Jeżeli w danym dniu kandydatowi na kierowcę nie odpowiadają dostępne godziny egzaminów, wówczas klika kursorem poza wyświetloną listę i powraca do kalendarza. Po wybraniu dogodnego terminu, należy kliknąć na przycisk „rezerwuj”. Trzeba pamiętać, że do części praktycznej egzaminu można podejść jedynie wówczas, gdy zaliczy się część teoretyczną.


Po kliknięciu przycisku „rezerwuj” użytkownik zostanie poproszony o podanie numeru PKK i numeru PESEL – rubryki imię, nazwisko i adres e-mail uzupełnią się same na podstawie danych z logowania na stronie. Po wpisaniu wymaganych danych należy kliknąć „rezerwuj termin”.

Wybór godziny i części egzaminu.

W tym miejscu można bezpiecznie wpisać numer PKK.

Na następnym ekranie pojawi się podsumowanie wybranych opcji, a także dwa sposoby dokonania płatności za egzamin. Opłatę należy wnieść od razu przy użyciu konta internetowego .

Wybór opcji płatności.

W następnym oknie pojawiają się opcje płatności internetowych. Użytkownik wybiera bank, z którego może wykonać przelew na poczet egzaminu. Wszystko odbywa się tak samo, jak w przypadku zakupów w sklepach internetowych. Dalej płatnością zajmuje się już bank. Użytkownik powinien wiedzieć, w jaki sposób obsłużyć procedurę. Elektroniczna płatność w ośrodku odbywa się dokładnie tak samo, jak podczas zakupów w sklepie.

Opcje płatności elektronicznych.

Dzięki rezerwacji egzaminu online kandydat na kierowcę oszczędza czas i pieniądze potrzebne na dojazd do MORD i załatwianie sprawy osobiście.