– Współpraca ze szkołami jest dla nas bardzo ważna i tak też będzie w tym roku szkolnym – mówił gość porannej rozmowy w RDN Nowy Sącz, Marek Pławiak – dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.


Polega ona przede wszystkim na prelekcjach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, organizacji konkursów z wiedzy na ten temat, ale to nie wszystko – mówił Marek Pławiak.

– Dodatkowo to również nasza propozycja dla nauczycieli, którzy mogą bezpłatnie szkolić się w naszym ośrodku. Mam tutaj na myśli szkolenie dla nauczycieli, które przygotuje ich do przeprowadzania i przygotowywania uczniów do egzaminu na kartę rowerową. To jest podstawa dla uczniów klasy czwartek, gdzie w programie mają właśnie wychowanie komunikacyjne i tutaj właśnie finalnym efektem jest uzyskanie Karty Rowerowej. To również poprawia bezpieczeństwo.

Małopolski Ośrodek ruchu Drogowego w ramach edukacji o bezpiecznym ruchu drogowym, refunduje również odblaski oraz kamizelki odblaskowe dla szkół i stowarzyszeń.

Źródło: https://www.rdn.pl/