Na zaproszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. księdza Prałata Pułkownika Tadeusza Dłubacza w Moszczenicy, w dniu 30.10.2019 r. przeprowadziliśmy dla wszystkich uczniów tej szkoły zajęcia warsztatowe, podczas których najmłodsi oraz starsi uczniowie tej szkoły mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze.

zdjęcie odblasku

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych, podczas którego odwiedzamy groby naszych najbliższych ważne jest, aby pamiętać jak istotne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów w zakresie bezpieczeństwa. Najmłodszym przypomniano o konieczności noszenia odblasków, o obowiązkowym zapinaniu pasów i wspólnie przećwiczono jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Starsi uczniowie mieli okazję obejrzeć film edukacyjny o tragicznym w skutkach zdarzeniu drogowym, dzięki czemu przekonali się jak niewiele potrzeba aby uwaga kierowcy była rozproszona i co to może dla nas oznaczać. Po raz kolejny przypomniano im, że jazda na quadach, skuterach czy motorowerach również wymaga posiadania stosownych uprawnień.

zdjęcie odblasku 2

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w spotkaniu na zakończenie przekazano odblaskowe taśmy i zawieszki. Serdeczne podziękowania dla  Dyrekcji i nauczycieli tej szkoły za troskę o bezpieczeństwo uczniów. Miejmy nadzieję, że zgodnie z obietnicą, wszyscy uczniowie przymocują odblaski do swoich plecaków, bo odłożone do szuflady nie spełnią swojej funkcji. A jak powiedział jeden z uczniów – mały odblask, a jak wielkie ma zadanie – ratuje nasze życie i zdrowie.

zdjęcie młodzieży oglądającej TV

fot. ilustracyjne