W dniu 9 września 2016 r. po raz V odbył się konkurs mający wyłonić najlepszego kierowcę samochodu ciężarowego z Małopolski  "Małopolski Mistrz Kierownicy 2016".

 

Celem Konkursu było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności poprzez popularyzowanie wśród doświadczonych uczestników ruchu drogowego (prawo jazdy kat. C+E) znajomości   przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego oraz propagowanie i popularyzacja wiedzy
z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Konkurs organizowany z inicjatywy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu wspierany był przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych „GALICJA”, Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego, Auto Moto Klub Limanowa.

Konkurs składał się z części teoretycznej (testy pisemne) i z części praktycznej, na którą składało się udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda po placu manewrowym - na czas, a także jazda po trasie w otwartym ruchu drogowym - ekonomiczne prowadzenie pojazdu ciężarowego.

W tym roku konkurs odbywał się jako wydarzenie towarzyszące Ogólnopolskiej Konferencji "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" organizowanej w dniach 9-10 września 2016 r. w Hotelu "LITWIŃSKI" w Tęgoborzy przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych "GALICJA".

W tej edycji udział wzięło 20 zawodników, zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został Marek MRÓZ – pracownik firmy LITWIŃSKI Transport-Sprzęt-Budownictwo sp. z o.o., drugie miejsce zajął Pan Mariusz RYBA – pracownik firmy RETRANS sp. j., a trzecie miejsce przypadło w udziale Panu Dawidowi FEDKO – pracownikowi firmy – S.T.U. BĄBA.

Każdy uczestnik rywalizacji został nagrodzony zestawem kosmetyków samochodowych, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci kamer samochodowych, przenośnego telewizora samochodowego, zestawów dla kierowców, voucherów na zakupy, zabawę sylwestrową i kolację dla dwóch osób, czy też innych nagród ufundowanych przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, firmę MERCEDES, VOLVO, Gospoda Galicyjska, InterCars, Shell, Michelin, BATIM, Agencja Ubezpieczeniowa Jolanta Małek, sieć stacji paliw MOYA, a także przez Gospodarza Imprezy – Hotel Litwiński.