Zdjęcie jury

W Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie X edycji konkursu „Odblaskowa szkoła”. Od 10 już lat w Małopolsce nagradzane są szkoły, które szczególnie troszczą się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, promując zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Jak co roku gala miała wyjątkowo uroczystą oprawę, połączona była z wręczeniem nagród dla szkół ale także wyróżnień dla osób i instytucji, które od początku zaangażowane są w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.

Zdjęcie Dyrektora i Z-cy Dyrektora MORD

W Szkole Podstawowej Nr 20 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu w dniu 9 grudnia odbyła się wigilia dla osób samotnych, chorych, niepełnosprawnych, bezdomnych. Na zaproszenie Artura Czerneckiego – Prezesa Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi w uroczystości udział wziął Pan Marek Pławiak – Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Zdjęcie Mikołaja

Jak na 6 grudnia przystało, w dniu dzisiejszym Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu odwiedził Mikołaj. Osobom, które zdawały egzamin w naszym Ośrodku wręczał słodkie upominki i elementy odblaskowe. Następnie w asyście Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Marka Pławiaka, Dyrektora Ośrodka, Mikołaj udał się w rejony ruchliwych przejść dla pieszych.

Organizatorem konkursu jest Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego, oryginalnego projektu maskotki, która w założeniu będzie maskotką promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wybrany projekt zostanie zrealizowany w formie zabawki – maskotki lub zawieszki oraz wykorzystywany będzie w celach informacyjno-promocyjno-reklamowych Ośrodka oraz ma za zadanie popularyzować bezpieczeństwo w ruchu drogowym.