miasteczko w Gorlicach

Dzięki zaangażowaniu władz Województwa Małopolskiego kolejne miasteczko ruchu drogowego zostało uroczyście otwarte. Tym razem w Gorlichach, Marek Pławiak – Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu miał okazję dokonać przecięcia wstęgi na oddanym właśnie do użytku miasteczku rowerowym. To już 11 inwestycja tego typu, która dzięki konkursom ogłaszanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego pomaga w edukacji najmłodszych. Życzymy bezpiecznego korzystania!

zdjęcie samochodu Warszawa

Wczoraj /20 września/ w Miasteczku Galicyjskim- oddziale Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu po raz XII odbyło się doroczne spotkanie miłośników „starych pojazdów retro”. Można było obejrzeć zabytkowe samochody, motocykle, autobusy, a także porozmawiać z ich dumnymi właścicielami, którzy o swoich „cackach” potrafią opowiadać w nieskończoność.

święcenie samochodów

Z okazji zbliżającego się święta patrona wszystkich kierowców – świętego Krzysztofa – w dniu dzisiejszym w Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbyła się msza święta w intencji kierowców, wszystkich pracowników naszego Ośrodka oraz służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz o bezpieczeństwo na drogach dla nas wszystkich.

zdjęcie św. Krzysztof

Z okazji zbliżającego się święta patrona wszystkich kierowców – świętego Krzysztofa - zapraszamy na Mszę Św. w intencji kierowców, wszystkich pracowników i służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz o bezpieczeństwo na drogach dla nas wszystkich. Piątek 24.07.2020 r. – Bazylika Św. Małgorzaty w Nowym Sączu – godz. 6.30. Liturgii będzie przewodniczył ks. Damian Migacz – diecezjalny duszpasterz kierowców.