W dniu 02.04.2019 r. w Zespole Szkół Technicznych im. W.Pola w Gorlicach odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego Dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu gorlickiego. Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, z historii motoryzacji, następnie wykonywali zadania praktyczne z jazdy samochodem z talerzem stewarda, jazdy motorowerem oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, a przede wszystkim inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak co roku jednym z fundatorów nagród był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. W imieniu Pana Marka Pławiaka – Dyrektora  Ośrodka nagrody wręczał Pan Artur Czernecki – Zastępca Dyrektora. Nagrody dla zwycięzców turnieju ufundowane przez MORD obok pucharów ufundowanych przez Polski Związek Motorowy oraz Starostę Gorlickiego i Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach stanowiły niezwykle atrakcyjne podsumowanie rywalizacji młodych ludzi.

Ze zwycięzcami turnieju spotkamy się w dniu 25 maja 2019 r. na terenie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu – gdzie zostanie wyłoniona najlepsza drużyna, która będzie reprezentować Małopolskę w finale Ogólnopolskim, który odbędzie się 11 i 12 czerwca 2019 r. w Żarnowcu.