W dniu 8 września 2017 r. po raz V odbył się konkurs mający wyłonić najlepszego kierowcę samochodu ciężarowego z Małopolski "Małopolski Mistrz Kierownicy 2017".

 

Celem Konkursu było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności poprzez popularyzowanie wśród doświadczonych uczestników ruchu drogowego (prawo jazdy kat. C+E) znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego oraz propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Konkurs organizowany z inicjatywy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu wspierany był przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych „GALICJA”, Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego, Auto Moto Klub Limanowa.

Konkurs składał się z części teoretycznej (testy pisemne) i z części praktycznej, na którą składało się udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda po placu manewrowym - na czas, przygotowanie pojazdu do jazdy, a także jazda po trasie w otwartym ruchu drogowym - ekonomiczne prowadzenie pojazdu ciężarowego.

W tym roku konkurs odbywał się jako wydarzenie towarzyszące Ogólnopolskiej Konferencji "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" organizowanej w dniach 8-9 września 2017 r. w Hotelu "LITWIŃSKI" w Tęgoborzy przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych "GALICJA".

Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został Artur MYSZKA – pracownik firmy BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja Sp.j.,  drugie miejsce zajął Pan Robert POPARDOWSKI - pracownik firmy BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja Sp.j.,  trzecie miejsce zajął Pan Mariusz RYBA –pracownik firmy RETRANS sp. j.

Każdy uczestnik rywalizacji został nagrodzony zestawem kosmetyków samochodowych, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci pucharów ufundowanych przez Starostę Nowosądeckiego i Prezydenta Miasta Nowego Sącza, zestawów dla kierowców, voucherów na zakupy, prenumeraty magazynu Polski TRAKER, kamer cyfrowych do samochodów i innych nagród ufundowanych przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, firmy – CONTINENTAL, MERCEDES, VOLVO, InterCars, sieć stacji paliw BP, PETRONAS,  sieć stacji paliw MOYA, firmę SRW – szkolenia, rozliczenia, wdrożenia także przez Gospodarza Imprezy – Hotel Litwiński.