W dniu 22 października w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu podsumowano akcję profilaktyczną pn. „BIKE-OWE BEZPIECZEŃSTWO”. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody dla zwycięzców i laureatów konkursów przeprowadzonych w ramach tego programu. Koordynatorem obu konkursów był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Ogłoszone zostały wyniki konkursu fotograficznego pn. „Tu potrzebna szybka zmiana”, a także konkursu filmowego pn. „Rowerem bezpiecznie”. Zadaniem uczestników konkursu filmowego „Rowerem bezpiecznie” było zrealizowanie krótkiego materiału filmowego promującego bezpieczne poruszanie się na rowerze po drogach oraz zwracanie uwagi na właściwe wyposażenie jednośladów. W tym konkursie jury przyznało wyróżnienie za film nadesłany przez Przedszkole Multimedialne „Tęczowy Ogród” w Nowym Sączu, którego podopieczni wraz z dyrektorem placówki Tomaszem Jurczakiem, odebrali w nagrodę akcesoria rowerowe i elementy odblaskowe dla całego przedszkola, a także maskotki od Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. Drugim wyróżnionym konkursie został Kamil Trojan, który za swój film otrzymał bon serwisowy o wartości 150 złotych oraz akcesoria rowerowe.

 

 

W konkursie fotograficznym „Tu potrzebna szybka zmiana” zadaniem uczestników było przygotowanie dokumentacji fotograficznej przedstawiającej sytuację drogową wymagającą zmiany np. oznakowania. Decyzją jury w tym konkursie zwyciężyła Karolina Borucka, otrzymując w nagrodę - rower crossowy. Drugie miejsce zajął Edward Zelek otrzymując kask rowerowy, a trzecie miejsce przypadło w udziale Kindze Solarskiej, której przekazano bon serwisowy o wartości 150 złotych.

Na zakończenie spotkania w imieniu organizatorów Marek Pławiak - Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu podziękował Komendantowi Sądeckiej Policji za bardzo dobrą współpracę z Ośrodkiem w ramach projektów promujących bezpieczeństwo ruchu drogowego, pogratulował zwycięzcom ciekawych pomysłów i wszystkich zebranych zaprosił do przeglądania strony internetowej Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, bo w najbliższym czasie planujemy ogłoszenie nowego konkursu. Szczegóły już wkrótce.