Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu po raz kolejny otworzył swoje drzwi dla wszystkich chętnych. Tym razem dzień otwarty odbył się pod hasłem „OSWAJAMY EGZAMINY” i realizowany był w ramach obchodzonego w czerwcu Święta Małopolski.


Ośrodek w Nowym Sączu przygotował dla dzieci, młodzieży i mieszkańców szereg atrakcji – dzięki aktywnemu włączeniu się w organizację Dnia Otwartego przez małopolski Oddział Inspekcji Transportu Drogowego uczestnicy dnia otwartego mogli się m. in. zapoznać z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, pani Psycholog zaprezentowała zadania, jakie czekają na kandydatów na kierowców zawodowych – badanych w naszej Pracowni psychologicznej. Dzień otwarty był ponadto okazją do uroczystego wręczenia certyfikatów dla szkół, które wzięły udział w konkursie promującym bezpieczną jazdę na rowerze. Nagrody wręczali gospodarze Ośrodka – Pan Marek Pławiak  - Dyrektor MORD i Pan Artur Czernecki – zastępca Dyrektora oraz Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – insp. Jarosław Tokarczyk, podinsp. Albert Kogut -Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Nowym Sączu, a także Michał Pierzchała – Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu – st. bryg. Paweł Motyka.


Na nagrodzonych Dyrektorów czekał gość specjalny – KORDIAN, który na ten dzień udostępnił swój pojazd - Muzyczną ciężarówkę na 12 kołach.


Dla najmłodszych uczestników dnia otwartego szereg atrakcji przygotowała Inspekcja Transportu Drogowego – w postaci odblaskowych kamizelek i czapeczek, a policyjne radiowozy i wóz bojowy podstawiony przez ochotniczą straż Pożarną cieszyły się ogromną popularnością. Niespodzianką dla wszystkich była kurtyna wodna udostępniona przez Ochotniczą Straż Pożarną w Biegonicach, która przy temperaturach panujących na zewnątrz cieszyła się sporą popularnością nie tylko wśród dzieci.

W budynku Ośrodka na odwiedzających nas gości czekały, gry, zabawy, konkursy pokazy i warsztaty z atrakcyjnymi nagrodami – wszystko związane tematycznie z bezpieczeństwem na drodze. Na placu egzaminacyjnym odbywały się pokazy zadań egzaminacyjnych na kategorię A, B i C, natomiast na sali komputerowej można było „zdać” próbny egzamin teoretyczny. Mimo upalnej pogody odwiedziło nas sporo osób – od najmłodszych uczniów szkół podstawowych, przez młodzież szkół średnich, aż po seniorów.
Do zobaczenia następnym razem!

Do pobrania: lista szkół nagrodzonych Certyfikatem "Szkoła promująca bezpieczeństwo na drodze".