W dniu 25.05.2019 na terenie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu odbył się XXIII małopolski finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Naszymi gośćmi były najlepsze drużyny z całej Małopolski. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach teoretycznych – rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, testy skrzyżowań, testy z historii motoryzacji, a także mieli do zrealizowania konkurencje praktyczne: jazda samochodem z Talerzem Stewarda, jazda motorowerem, przygotowanie pojazdu do jazdy, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Rywalizacja przebiegała na najwyższym poziomie w niezwykle przyjaznej atmosferze z poszanowaniem zasad fair play.

I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach

II miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu

III miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 1 im. Szczepana Humberta
w Krakowie

Nagrody dla zwycięzców wręczali gospodarze Ośrodka: Marek Pławiak – Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz Artur Czernecki – zastępca Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, a także zaproszeni goście:

  • Marek Rutkowski – Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego,
  • Paweł Gurgul – Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie,
  • Sebastian Bielak – przedstawiciel Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie,
  • podinsp. Albert Kogut – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
  • asp. szt. Ryszard Ogurek – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawnego przebiegu tego turnieju. Zwycięska drużyna z Myślenic będzie reprezentować Małopolskę w finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 11-12 czerwca w Żarnowcu – województwo śląskie. Zawodnikom życzymy powodzenia!